Wykorzystanie sprzętu zakupionego w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości” w listopadzie 2022 r.

Utworzono dnia 04.12.2022
2) Mikroskopy pozwoliły na prowadzenie obserwacji na lekcjach biologii w kilku klasach. W klasie 5 uczniowie mikroskopowali na podsumowanie kolejnego działu , na kolejnych lekcjach obserwowali czynności życiowe organizmów. W klasie 6 wykorzystując mikroskopy charakteryzowali pierścienice, stawonogi i skorupiaki oraz oglądali owady jako organizmy typowo lądowe. W klasie 4 z użyciem mikroskopów podglądano organizm człowieka, układ ruchu oraz układ oddechowy i pokarmowy.
3) Na zajęciach kreatywnych w klasie 5 uczniowie zapoznali się z lutownicą i pirografem do drewna.  Poznali budowę oraz  ogólne warunki bezpieczeństwa przy korzystaniu z lutownicy i podjęli próby wykonania pierwszych prac.
4) Klocki Korbo Edu Steam stanowiły niewyczerpane źródło twórczych zabaw u przedszkolaków. Budowali kreatywne konstrukcje, które ograniczała jedynie wyobraźnia. Klocki wykorzystane zostały również na zajęciach z uczniem  realizującym nauczanie indywidualne w domu. Kamil dzielnie sobie radził z tworzeniem ruchomych budowli i systemów.
5. Na lekcjach fizyki w klasach 8 wykorzystując „Proste obwody elektryczne z multimetrem” uczniowie dokonywali pomiarów napięcia, natężenia prądu oraz oporu elektrycznego. Uczyli się w jaki sposób buduje się obwody elektryczne, jakie elementy powinny znajdować się w obwodzie elektrycznym oraz w jaki sposób podłącza się mierniki do pomiaru napięcia i natężenia prądu.
6.  Zakupiony w ramach projektu sprzęt audio video jest wykorzystywany z bieżącej pracy szkoły.
Uczniowie klasy 6 na lekcji z wychowawcą udokumentowali odwiedzenie miejsc spoczynku nauczycieli pracujących w gminie Nowy Dwór na miejscowym cmentarzu parafialnym z okazji Święta Zmarłych.
W 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości członkowie koła filmowego uwiecznili na fotografiach i nagraniach wideo uroczystą akademię szkolną, udostępnili na szkolnej stronie Facebook odśpiewanie hymnu narodowego w ramach akcji MEN „Szkoła do hymnu”.
Uczniowie klasy 5 wyjechali na wycieczkę do Sokólskiego Ośrodka Kultury, gdzie m.in. uczestniczyli w warsztatach w profesjonalnym studiu nagrań „Qultura”  -  poznali możliwości wykorzystania sprzętu audio video.
Z okazji Światowego Dnia Życzliwości, organizowanego przez szkolnego pedagoga specjalnego, członkowie koła filmowego wykonali fotorelację z imprezy i zamieścili ją na szkolnych stronach. Chętnym uczniom i nauczycielom wykonywali zdjęcia w fotobudce życzliwości. Przeprowadzone zostały wywiady z uczniami na temat życzliwości – materiały audio video znajdują się w archiwum koła.
Na zajęciach rozwijających zainteresowania filmowe uczniowie nagrali inscenizację utworu Jana Brzechwy „Leń” we wnętrzach Szkolnej Izby Regionalnej . Zaprezentowali ją uczniom klas najmłodszych oraz udostępnili na szkolnej stronie Facebook.
Członkowie koła filmowego bawili się na szkolnej zabawie andrzejkowej uczniów klas 4-6 i uwiecznili ją na fotografiach i nagraniach. Wykorzystano sprzęt nagłaśniający zakupiony w ramach projektu.
Po zapoznaniu się z tworzeniem animacji poklatkowych w różnych programach wykonują pierwsze próby stworzenia własnych prac. Animację wykonaną z klocków Lego udostępniono na szkolnej stronie Facebook.
7. Pod koniec listopada br. nauczyciele odbyli szkolenie dotyczące obsługi drukarki 3D.

Szczegółowa relacja zamieszczona jest na szkolnej stronie Facebook w albumie: „Laboratoria Przyszłości – listopad 2022” :  https://www.facebook.com/media/set?vanity=100040084039804&set=a.791761688836625

Na wszystkich lekcjach z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu MEN „Laboratoria Przyszłości” uczniowie rozwijali swoje zainteresowania i zdolności oraz realizowali kompetencje kluczowe – komunikowanie w języku ojczystym, wielojęzyczność,  kompetencje matematyczne i naukowo-techniczne, kompetencje cyfrowe, umiejętność uczenia się, kompetencje społeczne i obywatelskie, inicjatywność i przedsiębiorczość oraz świadomość i ekspresję kulturalną.

Utworzono dnia 04.12.2022, 21:24