Wykorzystanie sprzętu zakupionego w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości” w lutym 2023 r

Utworzono dnia 01.03.2023

2) Podczas realizacji bieżących tematów na lekcjach przyrody i biologii w klasach 4-8 wykorzystywanozakupione mikroskopy (8 lekcji).

3) Na lekcjach informatyki w klasie 4na drukarce 3D zostały wydrukowane klucze, które posłużyły uczniom jako „wejściówka” na cykl lekcji języka polskiego dotyczących opracowania lektury uzupełniającej „Tajemniczy ogród” F. H. Burnett.

4)Drukarką 3wydrukowano numerki do sal lekcyjnych i innych pomieszczeń szkoły.

5) Laminarkę wykorzystano do zalaminowania hasła: „Z sercem dla Kasi”, które posłużyło jako dekoracja podczas charytatywnego kiermaszu walentynkowego na rzecz byłej uczennicynaszej szkoły.

6)Na lekcji techniki w klasie 6 uczniowie posługiwali się pirografem do drewna i samodzielnie wykonali oryginalne walentynki.

7) Uczeń klasy 8A wykorzystałpirograf i przygotował na desce napis promujący kiermasz kart walentynkowych.

8) Na lekcji wychowania fizycznego w klasie 6 wykorzystano sprzęt nagłaśniający do przeprowadzenia zajęć tanecznych.

9)Aparat fotograficzny z kamerą , sprzęt nagłaśniający, mikrofony wykorzystano podczas wystawienia inscenizacji „Kopciuszek XXI wieku” w wykonaniu uczniów klasy 5.

10)Działania podjęte z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego zostały sfotografowane i sfilmowane aparatem z kamerą przez członków Szkolnego Koła Filmowego. Wykonano filmik, który został umieszczony na stronie Facebook z recytacji „wierszyków łamiących języki”.

11) Na zajęciach Szkolnego Koła Filmowego uczniowie uczyli się wykorzystania programu Canva do obróbki zgromadzonego materiału fotograficznego i filmowego.

12) Uczniowie z Koła Filmowego wykonali nagrania z zajęć wychowania fizycznego w klasie 1. Zmontowali filmiki, które zostały dodane do albumu „Laboratoria Przyszłości – luty 2023 ” na Facebook .

Szczegółowa relacja fotograficzna i filmowa z wykorzystania sprzętu zamieszczona jest na szkolnej stronie Facebook w albumie: „Laboratoria Przyszłości – luty 2023”

Na wszystkich lekcjach z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu MEN „Laboratoria Przyszłości” uczniowie rozwijali swoje zainteresowania i zdolności oraz realizowali kompetencje kluczowe – komunikowanie w języku ojczystym, wielojęzyczność,  kompetencje matematyczne i naukowo-techniczne, kompetencje cyfrowe, umiejętność uczenia się, kompetencje społeczne i obywatelskie, inicjatywność i przedsiębiorczość oraz świadomość i ekspresję kulturalną

Utworzono dnia 01.03.2023, 20:32